• اخبار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: حفاظت از گنجینه‌ موزه‌ی هنرهای معاصر تهران مطلوب تر از گذشته می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:  حفاظت از گنجینه‌ موزه‌ی هنرهای معاصر تهران مطلوب تر از گذشته می شود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: : حفاظت و صیانت از گنجینه‌ موزه‌ی هنرهای معاصر تهران و اینکه شرایط مطلوب‌تری نسبت به گذشته پیدا کند، مورد توجه این دوره خواهد بود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر این مطلب افزود:  در این دوره از فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اولویت‌گذاری در تخصیص بودجه‌ از جمله‌ حوزه‌ هنرهای تجسمی و موزه خواهد بود.

وی درباره به‌روز رسانیِ سیستم حریق و تهویه‌ گنجینه‌ موزه‌ هنرهای معاصر تهران و تخصیص بودجه‌ به آن گفت: این گنجینه، یکی از مراکزِ مهم برای آثار نفیس هنری در کشور است؛ بنابراین تلاش می‌کنیم شرایطی که در موزه وجود دارد، شرایط بهتری از نظر حفاظت و صیانت از آثار آن باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین درباره خریدِ چند اثر از سوی معاونت هنری این وزارتخانه از حراجی تهران، ادامه داد: در این دوره، حتماً اولویت‌گذاری در تخصیص بودجه‌ی وزارت ارشاد در ارتباط با بحثِ کل حوزه‌های وزارت ارشاد، ازجمله‌ی حوزه‌ی هنرهای تجسمی و موزه، اتفاق خواهد افتاد تا خرید اثر.

وی در عین حال تصریح کرد: هم‌چنین در دوره‌ جدید، ما یک نظام روشن‌‌تر و شفاف‌تری را در اولویت‌بندی هزینه‌ها خواهیم داشت، و طبعاً هر کاری از سوی ما استدلا‌ل‌های خودش را خواهد داشت تا مشخص شود چرا بودجه‌ای در جایی از وزارتخانه و چگونه مصرف شده است؛ نه در جایی دیگر.

 

۱۹ مهر ۱۳۹۶ ۲۳:۰۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال در فوتر